Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /home2/termnet/public_html/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 571 of /home2/termnet/public_html/includes/menu.inc).

Litsentseerimine

Termnet töötab selle nimel, et meie kliendid saaksid soetada äritegevuseks vajalikke, korrektseid litsentse soodsa hinnaga. Termneti sertifitseeritud tarkvaraspetsialistidel on ülevaade erinevate tootjate pakutavaist litsentsitüüpidest ning pikaajaline kogemus äri-, riigi- ja koolitusasutuste tarkvaravajaduste kaardistamisel. Keskendume Microsofti, Symanteci, VmWare ja Citrixi toodetele, kuid pakume ka teiste tarkvararakenduste litsentse. 

Küsimusele "Kui palju maksab kümme Office'i  (või Photoshopi, viirustõrje jne) litsentsi?" ei ole ühest vastust. Ettevõtete vajadused on tarkvara kasutuse osas erinevad - ühe jaoks on sobiv tööjaamade arvust sõltuv litsents, teisele piiramatu kasutajate arvuga protsessoripõhine litsents. On ettevõtteid, kes eelistavad tarkvara kohe välja osta, samas kui teised väärtustavad tarkvara rentimisega kaasnevat paindlikkust. Mõnele on tarkvarakindlustusega kaasnevad hüved olulised, teise jaoks vähetähtsad. Vahest hinnatakse võimalust paigaldada kõikidesse tööjaamadesse tarkvara ühe aktiveerimisvõtmega. Või vajatakse tarkvaralise tootepere piiramatut kasutusõigust jne. 

Näiteks Microsofti litsentsid jagunevad kolme rühma: eelinstalleeritud tarkvara (OEM), karbitooted ja hulgilitsentsid. Iga rühma kasutustingimused on erinevad, kõige paindlikum on hulgilitsents, piiratuim aga eelinstalleeritud tarkvara. Kuid piiratud litsentsi saab teatud tingimustel upgrade'da laiendatud litsentsiks. Täiendav tarkvarakindlustus aga annab ligipääsu erinevatele tugiprogrammidele ja tarkvarauuendustele.

Seega sõltub soetatava litsentsi hind sellest, kui hästi litsensitingimustega kursis ollakse ja oma vajadusi hinnata osatakse. Esmapilgul odav lahendus võib ajapikku osutuda kulukaks ja ebasobivaks. Põhjuseks vähene informeeritus eri litsentsitüüpe puudutavatest lisanüanssidest, ühelt tarkvara kasutusskeemilt teisele ülemineku võimalustest või kampaaniatoodetest. Sestap tasub enne tarkvara soetamist konsulteerida Termneti litsentseerimise spetsialistidega, et leida firma hetkevajadusest lähtuv lahendus.

Kui ettevõtte tarkvaravajadus on teada, saab koostada litsentsiplaani. Selleks:

  • võrdleme olemasolevaid litsentse ettevõtte reaalse litsentsivajadusega ja tootjapoolsete litsentsimisvõimalustega.
  • selgitame välja, milline litsentsimine on optimaalne - kas klassikaline kasutusleping, järelmaksu- või rendileping, karbi- või OEM toode, kas tarkvarakindlustus on vajalik.
  • kaalume nii kasutaja-, serveri- kui protsessoripõhise litsentsimise otstarbekust. Valikut tehes arvestame, kas ettevõttes on lisaks virtuaalmasinatele ka füüsilisi töökohti või servereid.

Leidnud parima lahenduse, tarnime valitud litsentsid, toetades klienti nende paigaldamisel ning haldamisel.